Nasze dziedzictwo

Grupa ASSA ABLOY powstała w roku 1994 w wyniku połączenia dwóch czołowych dostawców zamków i zabezpieczeń: ASSA w Szwecji i ABLOY w Finlandii. Od tamtego czasu Grupa ASSA ABLOY rozrosła się i poszerzyła asortyment o rozwiązania do automatycznej obsługi drzwi i bram. Oddział Entrance Systems powstał w roku 2006.

Fundamentem działalności ASSA ABLOY Entrance Systems jest rozległe doświadczenie w zakresie automatyki wejść i wjazdów, a także dogłębna fachowa wiedza i sprawdzone rozwiązania. Dzięki przejęciu znanych na świecie marek produktowych Besam, Crawford, Albany i Megadoor, rodzina ASSA ABLOY osiągnęła wysoki poziom sukcesu i rozpoznawalności na rynku, wyznaczając normy branżowe w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i komfortu użytkowania.

  • Od kilku lat marki produktowe konsekwentnie promowane są w połączeniu z marką ASSA ABLOY. Od roku 2017 wspólna wiedza i zasoby każdego z tych przedsiębiorstw są zjednoczone pod jedną marką ASSA ABLOY.
  • Marka Besam weszła w skład grupy ASSA ABLOY w roku 2002. Firma powstała w roku 1962 i początkowo zajmowała się projektowaniem drzwi automatycznych dla służby zdrowia. Wkrótce rozpoczęła ekspansję na inne branże, jak transport i handel detaliczny.
  • Marka Crawford weszła w skład grupy ASSA ABLOY w roku 2011. Firma Crawford rozpoczęła działalność od produkcji bram garażowych, ale już w latach 50. zaczęła skupiać się na bramach przemysłowych i wyposażeniu dokowym. Produkty Crawford znajdują zastosowanie między innymi w branży dystrybucji i logistyki oraz w branży produkcyjnej.
  • Marka Megadoor dołączyła do grupy ASSA ABLOY w roku 2011. Pierwsza podnoszona brama materiałowa Megadoor opracowana została w roku 1973 jako brama do suszarni drewna. Zastosowania wkrótce objęły oprócz przemysłu drzewnego również przemysł górniczy, stoczniowy i lotniczy.
  • Marka Albany weszła w skład grupy ASSA ABLOY w roku 2012. Firma Albany zaprezentowała pierwszą na świecie szybkobieżną zwijaną bramę materiałową w roku 1968. Wkrótce później zajęła się opracowywaniem bram szybkobieżnych dla różnych sektorów przemysłu, w tym branży produkcyjnej, górnictwa i pomieszczeń czystych.