Energooszczędność w chłodni

/global/scaled/10667x4649x0x1242x1000x435/AAES-PL-case-studies-images-Brakes-brothers-DL-10667x8000px.jpg

Uzupełniając swoje doki przeładunkowe o wyposażenie dokowe ASSA ABLOY Entrance Systems, grupa Brakes była w stanie obniżyć koszty oraz zużycie energii w chłodni.

Grupa Brakes Brothers Food powiększyła swoją sieć dystrybucji artykułów chłodzonych o pokaźne, nowo wybudowane centrum dystrybucyjne w Glasgow, Szkocja. W centrum dystrybucyjnym utrzymywana jest stała temperatura 4 stopni Celsjusza. Podczas wyboru rozwiązań przeładunkowych jednym z decydujących czynników było znaczne zmniejszenie zużycia energii poprzez zapobieganie stratom energii przez bramy i platformy przeładunkowe.

W bezpośredniej współpracy z działem zarządzania nieruchomościami grupy Brakes stworzono indywidualne rozwiązanie: standardowym, prostokątnym bramom segmentowym nadano kształt litery T, w którym dodatkowa dolna część znajduje się przed platformą przeładunkową, nie nad nią.

Szacowana oszczędność: 589 000 kWh rocznie

Dodatkowe panele izolowane pod platformą przeładunkową całkowicie uszczelniają gniazdo, kiedy brama jest zamknięta, dzięki czemu cała platforma przeładunkowe znajduje się wewnątrz budynku, w niskiej temperaturze, znacznie zmniejszając zużycie energii.
Wszystkie bramy segmentowe wyposażono w panele o grubości 70 mm zamiast standardowej 42 mm. Pneumatyczne uszczelnienia dokowe dokładnie izolują ciężarówki, zaś uszczelnienia szczotkowe wokół platformy przeładunkowej minimalizują straty energii, kiedy brama jest otwarta podczas użytkowania.

Za bramami segmentowymi zainstalowano bramy szybkobieżne na poziomie umożliwiającym dostęp do drzwi ciężarówki. Wózki widłowe, przez cały dzień wjeżdżające i wyjeżdżające z budynku, korzystają z wykonanych z tkaniny bram szybkobieżnych, co minimalizuje straty energii. Na noc zamyka się bramy segmentowe, osiągając maksymalną izolację termiczną.

Omawiane produkty

Dowiedz się więcej o produktach wybranych przez tego klienta.

Bramy przemysłowe
Wyposażenie dokowe