Brama hangarowa chroni największy samolot świata

/global/scaled/5616x2443x0x0x1000x435/AAES-PL-case-studies-images-StratolaunchSystems-aviation-5616x3744px.jpg

Kiedy największy samolot świata potrzebował ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi pustyni Mojave, wybrano bramę ASSA ABLOY Entrance Systems.

Statek kosmiczny SpaceShipOne, największy samolot świata, ma rozpiętość skrzydeł 116 m, zaś napęd zapewnia sześć silników lotniczych 747. Znajduje się w budynku Stratolaunch Systems w Mojave, Kalifornia. Do ochrony samolotu przed obecnymi w otoczeniu drobnymi pyłami i piaskami, które mogłyby uszkodzić wrażliwe komponenty elektroniczne, silniki i inne elementy samolotu, klient zdecydował się na zastosowanie bram hangarowych ASSA ABLOY Entrance Systems.

Skuteczniejsze rozwiązanie

Wyjątkowe uszczelki obwodowe i niski wskaźnik przenikania powietrza sprawiają, że brama hangarowa ASSA ABLOY  jest skuteczniejsza i lepiej nadaje się do tego zadania niż tradycyjna przesuwna brama hangarowa. Ponadto brama ta nie ma dolnej prowadnicy, która wymagałaby częstego czyszczenia ze względu na gromadzenie się pyły i piasku.

Lepsza wentylacja

Podczas normalnej eksploatacji bramę zamyka się, żeby stworzyć strefę prywatną, ograniczyć dostęp i kontrolować klimat wewnątrz budynku. W obiekcie stosowane jest połączenie wentylatorów wyciągowych i parowników chłodniczych, żeby poprawić komfort pracowników i klimat wewnątrz budynku podczas gorącego, pustynnego lata.
System bram hangarowych wyposażony został w cztery potężne wentylatory wyciągowe, zapewniające ruch powietrza na poziomie podłoża i uzupełniające pracę wentylatorów umieszczonych u szczytu ściany hangaru po przeciwnej stronie.

Lepszy dostęp światła dziennego

Dzięki użyciu przezroczystej tkaniny bramy hangarowe zwiększają dostęp światła dziennego do hangaru. Łagodne, rozproszone światło stwarza lepsze warunki pracy techników i zmniejsza koszt sztucznego oświetlenia.

Omawiane produkty

Dowiedz się więcej o produktach wybranych przez tego klienta.

Bramy hangarowe